Naše aktivity

Besedy, přednášky

07.03.2023    Marie Minaříková

Přednáška o Mýtických nestvůrách v přírodě Chrudimska

Zveme Vás na přednášku RNDr. et Mgr. Tomáše Pavlíka Mýtické nestvůry v přírodě Chrudimska dne 28. 3. 2023 v 18:00 v zasedací místnosti v 1. patře Multifunkčního centra na náměstí v Heřmanově Městci.

18.02.2020    Josef Kozel

Přednáška Mgr. Pešty o tvrzích, tvrzištích a hradištích odstartovala naši přednáškovou činnost

Mgr.Matěj Pešta, správce muzejních sbírek města Přelouče, v úterý 18.února 2020 přednesl v multifunkčním centru přednášku na téma Tvrze, tvrziště a hradiště na jižním Přeloučsku a Heřmanoměstecku ve středověku a novověku.

04.02.2020    Josef Kozel

Blíží se první přednáška v kalendářním roce 2020. Přednáší Mgr. Matěj Pešta, spráce muzejních sbírek města Přelouče, Kulturní a informační centrum města Přelouče.

12.11.2019    Josef Kozel

Přednáška o historii rodu Pernerů bude mít zřejmě pokračování

V úterý 12.listopadu 2019 patřilo Multifunkční centrum opět našemu spolku. Jak mezi mlýny, tak po rodinných vazbách se stavitelem železnice Praha-Olomouc Janem Pernerem, nás provedl Daniel Perner, jemuž patří v současné době nejmodernější český mlýn ve Svijanech.

28.05.2019    Josef Kozel

Beseda s promítáním Heřmanův Městec - 60.léta se vydařila

V úterý 28.května 2019 se uskutečnila historicky první akce spolku - měla přednáškový charakter a role přednášejícího se symbolicky ujal předseda spolku pan František Pleskot.